חיפוש באתר:

Google סורקת תגובות פייסבוק

במסגרת הצעדים של מנוע החיפוש Google לשפר את רשת האינטרנט ולעודד אתרי אינטרנט רבים להיות יותר איכותיים בכדי לקבוע אילו אתרים מקצועיים ראוי לדרג בהתאם על מנת ויהוו תוצאת חיפוש פוטנציאלית לשאילתת הגולש, החל מנוע החיפוש Google לסרוק תוכן Ajax ו JavaScript, משמע כעת אתרים אשר מאפשרים תגובות פייסבוק למאמרים, נסרקים בידי Google ודבר זה תורם ל- Page Rank של אתר האינטרנט כמו כן, גם קידום אתר האינטרנט עצמו.
 
משמעות הדברים עבור אתרי האינטרנט הוא בכך שניתן לצבור תעבורת גולשים רבה יותר על ידי פרסום תגובה מסונכרנת עם רשת חברתית כמו פייסבוק, אמנם יש לנקוט באמצעי זהירות עבור תגובות בעלות תוכן של ספאם אשר מפורסמות באתרים רבים ויכולות להוביל לפגיעה באתר, על כן מודרציה ובקרה מתמדת הכרחיים כאן.
 

עד כמה רבה התרומה עבור מנועי החיפוש

מעבר לתוכן ותעבורת גולשים מרובה אשר ניתן להשיג באמצעות הוספת תיבות תגובות אשר מסונכרנות עם פייסבוק, התרומה עצמה אינה רבה בכלל ואף עלולה לרוב להזיק לגולש הפשוט.
Google מתערבת רבות בחיי הפרט והסנכרון שלה עם רשתות חברתיות הוא ההוכחה המוחלטת לכך, כאשר רשתות חברתיות אמורות לכלול תוכן המתבסס על החיים האישיים של הגולשים והמשתמשים.
בעוד שבאמצעות מנוע החיפוש Google אנו נאלץ לראות בעת הקלדת שאילתה כלשהי במנוע החיפוש, תוצאות חיפוש המבוססות על תגובות בפורומים וסטטוסים של אנשים אודות חייהם הפרטיים בהתאם לנוסח השאילתה שהקלדנו.. דבר אשר פוגע בפרטיות המשתמש וגורם עבורנו, המשתמש קצה, לחשוב פעמיים לפני שאנחנו כותבים דבר מה בידיעה ש- Google מודע לכך גם כן.
 

תוכן אינפורמטיבי לגולש? סביר להניח שלא

כמה פעמים קרה לכם כי הקלדתם שאילתת חיפוש במנוע החיפוש והתוצאות אשר הופיעו מולכם כללו בין היתר תגובות מפורומים? Google החלה בסריקת תגובות כחלק מהאלגוריתם שלה ולא בטוח כי זהו צעד נכון, מטרת האלגוריתם היא לקדם אתרים בעלי תוכן אינפורמטיבי ואופטימלי עבור הגולש לקדמת תוצאות החיפוש, כאשר Google סורקת תגובות פורומים ותגובות פייסבוק באתרי אינטרנט, לרוב הגולש ימצא את עצמו מול תוכן אשר לא מועיל לו, תוכן לא מקצועי על ידי משתמשים בלי עבר מקצועי בנושא, דבר אשר דורש מהגולש חיפוש ארוך יותר למציאת תוכן רלוונטי עבורו.